Dzień dobry!! Good morning children!!

Witam wszystkich zapraszam Was do wspólnej zabawy z językiem angielskim! Proszę o przygotowanie kart pracy s. 40

Na poczatek przypomnimy sobie słowa, ktore określają nam pogodę: It's spring- jest wiosna. Wskazując okno mozna zapytać dziecko jaka jest pogoda?-What( łot) the weather(łeter) like(lijk) today?(todaj). Posłuchajcie:

https://www.bing.com/videos/search?q=piosenki+angielskie+o+pogodzie&docid=608006462057219458&mid=84C9D3E12FEFF6E53D2784C9D3E12FEFF6E53D27&view=detail&FORM=VIRE

 

Temat, który związany jest ze świętami wielkanocnymi będzie będzie dla nas dzisiaj inspiracją do poznania zwyczajów, które są w Wielkiej Brytani o tej porze roku. Karty Pracy s. 36

''EASTER IN GREAT BRITAIN"- proszę aby dzieci policzyły chłopców i dziewczynki po angielsku- How many boys? How many girls? How many boys and girls? 

"Find and cross eggs"- znajdż i zaznacz jajka! A teraz posłuchajcie:

I've got a bunny(bany) and a chick(czik)- mam zajączka i kurczaka. This is a bunny(bany)- to jest królik, bunny is fluffy(flafi)- królik jest mięciutki i puchaty!

And this is the chick(czik)- to jest kurczaczek, Chick is also(olsoł) fluffy(flafi)- kurczaczek jest również mięciutki i puszysty! Dzieci powtarzają słówka za dorosłym. Ateraz posłuchajcie piosenki i obejrzyjcie filmik o flyffy bynny:

https://www.youtube.com/watch?v=k0bF8qcrlfQ

Fluffy bunny, fluffy chick, jump(dzamp) into the basket, quick,quick, quick(kłik)- puszysty królik i puszysty kurczak wskakują dokoszyka! Szybko, szybko, szybko!!

 

Wesołej zabawy drogie dzieci!! Pozdrawiam was serdecznie!! Happy Easter!! see you!!