DZIEŃ DOBRY DROGIE DZIECI!!

HOW ARE YOU??(hał ar ju)- jak się macie?? I hope you are good:)- mam nadzieję że dobrze:)

Zapraszam was dzisiaj do wspólnej kolejnej zabawy z językiem angielskim. Na początek posłuchajcie piosenki o zajączku ( bunny), gdzyż w tym tygodniu będziemy w ramach przygotowań do świąt wielkanocnych poznawali słówka, które są potrzebne do realizacji tego tematu.

https://www.youtube.com/watch?v=k0bF8qcrlfQhttps://www.youtube.com/watch?v=k0bF8qcrlfQ

Temat naszych dzisiejszych zajęć to: "EASTER"-WIELAKANOC" - "Święta Wielkanocne"

 

Ważne dla nas dzisiaj są słówka, które określają wybrane postacie, związane ze świętami wielkanocnymi. A są to bunny(bany)- królik, chick(czik)- kurczak, fluffy(flafi)- mięciutki i puchaty. Posłuchajcie teraz krótkiego wierszyka:

I've(ajw) got a bunny(bany) and chick(czik)- mam królika i kurczaczka. This(dis) is a bunny(bany), bynny is fluffy(flafi)- to jest królik, królik jest puszysty i puchaty. And this(dis) is a chick(czik), chick is also(olsoł) fluffy. -kurczak jest także mięciutki i puchaty. 

Zachęcam do narysowania puszytego króliczka lub karczaczka, można oczywiście narysować obydwa i zabawić się w pokazywanie i nazywanie odpowiednich obrazków w języku angielskim. Zobaczcie jak można wg. wzoru narysować lub pokolorować obrazek.

https://www.bing.com/images/search?q=&view=detailv2&id=D276B24AB5322C528C24D27E7FCD60F68D88C9E2&ccid=NeVDL2RP&iss=fav&FORM=SVIM01&idpview=singleimage&mediaurl=http%253a%252f%252fkolorowanki.joe.pl%252fkolorowanka%252fkroliczek-i-kurczaczek.png&expw=675&exph=824&thid=OIP.NeVDL2RPesqbzM6MxpYKQQHaJC

Zapraszam was do wspólnej zabawy przesyłam pozdrowienia i życzę zdrówka!!

Bye-bye children!!(czildren) -do widzenia dzieci!!