Przedszkolaki z grupy 5,6-latków zaprosiły swoich najbliższych - Babcie i Dziadków na uroczystość, w trakcie której zaprezentowały program artystyczny "Śląskie godanie". Dzieci z przejęciem i wielkim zaangażowaniem tańczyły, śpiewały, recytowały wiersze i opowiadały dowcipy w gwarze śląskiej.
Przygotowanie tego trudnego programu artystycznego było dla dzieci dużym wyzwaniem, a jednocześnie wielką przyjemnością i jakże ważną lekcją edukacji regionalnej.
W tym samym dniu, przed uroczystością, starszaki wspólnie ze swoimi paniami upiekły tradycyjny kołocz śląski, którym goście częstowali się w trakcie wspólnego biesiadowania.
Ta wspaniała uroczystość dała dzieciom możliwość okazywania swoim bliskim miłości i szacunku, a także przeżywania radości z obdarowania ich samodzielnie wykonanymi prezentami.