Drodzy Rodzice,
w dniu dzisiejszym proponujemy obejrzeć krótki film dotyczący pięknej pory roku jaką jest wiosna. Ponadto zachęcamy do rozmów na temat obejrzanego materiału, szczególnie: ptakach wracających z ciepłych krajów: bocian, jaskółka; wiosennych kwiatach: przebiśniegach, krokusach oraz o zwierzętach, które budzą się z zimowego snu: niedźwiedź, jeż oraz borsuk.
Przesyłamy dwie propozycje filmu do wyboru:


https://www.youtube.com/watch?v=Wjo_Q1OYTmY

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q2FGp2ezExw

 

Szczególnie prosimy o ćwiczenie z dziećmi motoryki małej. Naszą propozycją jest:

1) kolorowanka 'WIOSENNY KWIAT' (należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowy chwyt narzędzia pisarskiego-kredki). Rozumiemy, że nie wszyscy posiadają w domu drukarkę, dlatego proponujemy narysować dziecku proste kontury na kartce A4.
Do pracy potrzebujemy:
*kartkę A4 z narysowanym kwiatem lub wydrukowaną kolorowankę ze strony:

https://www.kolorowe-obrazki.pl/kolorowanki-kwiaty/ 

*kredki
*czystą kartkę A4
*klej
*nożyczki dla Rodzica

Gdy rysunek będzie już pokolorowany: Rodzic odcina z prawej i lewej strony dwa paski (aby ułożenie i przyklejenie układanki było łatwiejsze). Następnie przecina kolorowankę na cztery elementy. Zadaniem dziecka jest ułożenie części w taki sposób, aby znów powstał piękny kwiat! Następnie maluszek samodzielnie przykleja elementy na kartce A4.


lub


2) 'WIOSENNA TRAWKA'-podjęcie próby cięcia nożyczkami.
Do wykonania zadania potrzebujemy:
*zieloną kartkę A4. Jeżeli ktoś nie posiada zielonej kartki: moża pokolorować zwykłą kartkę zieloną kredką lub pomalować zieloną farbą;
*nożyczki
Wykonanie: Rodzic przecina kartkę A4 wzdłuż; na trzy równe paski. Zadaniem dziecka jest cięcie pasków (NIE PRZECINANIE).


Psssst! Nie wyrzucajcie tej pięknej trawy, będzie nam niezbędna w przyszłym tygodniu-jest jednym z elementów pracy plastycznej, którą będziecie mogli stworzyć;).

*ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ, KTÓRE SĄ PONUMEROWANE WG. KOLEJNOŚCI WYKONANIA

*WYKONANE PRACE CHĘTNIE ZOBACZYMY PO POWROCIE DO PRZEDSZKOLA :)


W ZAŁĄCZNIKACH ZNAJDUJĄ SIĘ DWIE PIOSENKI: 'KLE,KLE BOĆKU' -ROZPOCZĘLIŚMY JEJ NAUKĘ POCZĄTKIEM MARCA. Z KOLEI DRUGI UTWÓR 'KOLOROWY DESZCZ' ŚPIEWALIŚMY JUŻ JESIENIĄ. MIŁEGO SŁUCHANIA I ŚPIEWANIA!