Drodzy Rodzice !

Wiemy, że w czasie kwarantanny macie dużo wspaniałych pomysłow na kreatywne spędanie czasu ze swoim dzieckiem. Dowodem na to są zdjęcia, które nam przysyłacie DZIĘKUJEMY!!!

Poniżej zamieszczamy naszą grupową fotogaleryjkę z nadesłanych zdjęć:

 

Nasz albumik ze zdjęciami otwiera Franuś z silną ekipą, który nie ma czasu na marudzenie w domu; Sami zobaczcie, jak pięknie pracują :)

 

Do naszej galeryjki dołączył Krzysiu i Blanka; Brawo dzielne przedszkolaki! -wsaniałe pomysłowe ekologiczne prace i dobre humorki ! Na zdjęciu widać, że  hodowla założona - ciekawe, czy ta cebulka nas przerośnie?

 

(Aktualizacja, dn.27.04.2020r;)

Zapraszamy do oglądania kolejnych zdjęć - tym razem w roli głównej Agatka i Basia; Oglądając zdjęcia dziewczynek nasuwa się pytanie: - "Czy można wykonać tyyyyyyyyyyyyyyyle pracy i się nie zmęczyć?; okazuje się,że można.  Jak one to robią? To słodka tajemnica naszych koleżanek, którą zdradzą nam jak tylko powrócimy do przedszkola. Zatem czekamy z niecierpliwością.

Agatko, Basiu SUPER! WZOROWA PRACA!

 

(Aktualizacja, dn. 28.04.2020 r.;)

Nasze  koleżanki - Agatka i Basia  znowu nas mile zaskoczyły; Tym razem nauka poprzez zabawę  z wykorzystaniem piasku kinetycznego i kamieni fluorescencyjnych -  utrwalanie literek, liczb, kreślenie wzorków na materiale sypkim, wykorzystanie kamieni do tworzenia własnych inspiracji. Dziewczynki, pięknie- wasze Panie są z was dumne!

Witamy również pięknie Maksia, który dzisiaj dołączył do naszej grupy. Cieszymy się, że bardzo pilnie pracuje  w swoim domku: uczy się, rysuje, ćwiczy rączki i buzię, robi różne ciekawe doświadzczenia z farbami, wykonuje pomysłowe i oryginalnej prace z materiałów wtórnych i odpadów a jak znajdzie chwilkę, wtedy wesoło bawi się z tatusiem ,konstruuje ciekawe budowle, czy griluje przy ognisku . Nie zapomina też o zasadzie: " W zdrowym ciele - zdrowy duch";  dlatego wygina śmiało ciało - Uff!........ciężkie życie przedszkolaka.  Myślicie, że to banalnie proste? Spróbujcie naśladować naszago zucha! WSPANIALE MAKSIU!  WIELKIE BRAWA!!! 

 

 

(Aktualizacja, dn. 04.05.2020 r.;)

 "To Ojczyzana nasza, 

jak ją kochać wiemy;

Rośnie Polska dla nas,

my dla niej rośniemy"

Dziś  prezentujemy wam bardzo poważny temat  - "Polska  - symbole narodowe"; Po raz kolejny dziękujemy Agatce i Basi za piękne i bardzo starannie wykonanie zadań; Na zdjęciach widzimy ćwiczenie cięcia po linii (terapia ręki) oraz motoryki małej  (wyklejanie motylków i zamalowywanie ilości kółeczek wesołej gąsienicy odpowiednio do wskazanej liczby) - bardzo ważne przygotowanie rączek do nauki pisania! Miło nam zobaczyć jak wytrwale pracujecie, oby tak dalej !

 

(Aktualizacja dn. 8.05.2020r.)

Zajrzyjcie dziś koniecznie do pszczółek grupowych - Agatki i Basi; Sensomotoryka w całej okazałości ....... i do tego jeszcze zabawa z pianą samodzielnie "wyprodukowaną"   Czyż to nie prawdziwe cudo?

 

(Aktualizacja, dn. 11.05.2020r.)

Kochani! Dzisiaj będzie słodko  "Tęczowe ciasteczka jak wymalowane na kolorowej tęczy" ; Zadanie wykonane na 102! Przy takich kuchareczkach nie ma czasu na nudę! BRAWO DZIEWCZYNKI za solidną pracę i ciekawe pomysły! 

 

(Aktualizacja, dn. 14.05.2020);

Czy chcecie się z nami nauczyć literek i liczb? Pokażemy wam jak to zrobić - zapraszamy do oglądania galeryjki - uczymy się  dziś z dziewczynkam, które już dobrze znacie; Świetnie wam idzie! A do tego na dokładkę takie śliczne zakładki do książeczek - samodzielnie zrobione :) 

 

(Aktualizacja, dn.15.05.2020r.)

Bardzo nam miło zobaczyć kolejne przedszkolaki; Witamy dziś Natalkę i Anię, u których wiosna zagościła na dobre. Popatrzcie,jak dziewczynki pilnie pracują,uczą się i bawią : wysiały rzeżuszkę, wymyśliły ciekawe prace plastyczne, a do tego Natalka pięknie rysuje szlaczki i liczy książeczki; Bardzo ładnie dziewczynki, aż miło papatrzeć! DOBRA ROBOTA!!!

 

 

(Aktualizacja, dn.20.05.2020r.)

Dziś uczymy się sylab z Agatką i Basią ; Ciekawy pomysł na naukę przez zabawę; Spróbujcie z nami - zachęcamy do wspólnej zabawy! 

Bardzo nam miło powitać kolejnego przedszkolaczka - Kubusia; Już wiemy, dlaczego tak długo się nie ujawniał - przez cały ten czas pilnie pracował w domu: uczył się literek, cyferek, zrobił dużo  pięknych prac plastycznych, wysiał roślinki  i pomagał dziadkowi w wiosennych pracach na polu - jak widać Kubuś znajduje czas i na pracę i na zabawę  - dobra organizacja!We wszystkie swoje prace włożył całe serduszko i dużo energii; Popatrzcie sami na te piękne dzieła naszego kolegi;  KUBUŚ - GRATULUJEMY CI WYTRWAŁOŚCI W PRACY!!!

 

(Aktualizacja, dn.21.05.2020r.)

Średniaki w domu ładnie się spisują - wszystkie zadania domowe chętnie podejmują!

Dziś Agatka pracuje na kolorowych patyczkach oraz dodatkowo wykorzystuje pomoce klamerkowe  - ćwiczy matematykę, utrwala kolory, odtwarza wzory wg.kart pracy . A żeby nauka była skuteczna musi być różnorodność. Wchodzimy w wyższy poziom - ćwiczymy konkretne sylaby ;-) Trzymamy kciuki za naszego pracusia!

 

(Aktualizacja, dn.22.05.2020r.)

Jak pracować to najlepiej w parach ! Dzisiaj prezentujemy wam kolejny mix zadań w wykonaniu Agatki i Basi: emocje, wiosenne karty pracy na rzepy, szalejące kubki na spostrzegawczość i precyzję , ćwiczenia ruchowe na macie, rozpoznawanie kolorów, kształtów, sortowanie do słoików. SUPER !!! Wasze główki są pełne świetnych pomysłów!

 

(Aktualizacja, dn.25.05.2020r.)

Edukacyjny weekend w domu Agatki  i Basi - sekwencje przyczynowo- skutkowe z nauką opowiadania, spostrzegawczość i odwzorowywanie kształtów ćwiczenia terapii ręki i precyzji: nawlekanki z odwzorowaniem; pięknie!

 

(Aktualizacja, dn.26.05.2020r.)

Dziś uczymy się o bakteriach i konieczności mycia rąk - robimy eksperyment.Na talerz sypiemy pieprz (bakterie), dotykamy palcem wody i sprawdzamy, czy bakterie zostały na palcu. Miny Agatki i Basi- bezcenne. Następnie myjemy rączki , moczymy palec w mydle w płynie i ponownie wkładamy palec do talerza. Bakterie uciekają. Chodź trudno w to uwierzyć  to sami sprawdzcie w domu to doświadczenie. To naprawdę działa!

Oczywiście nie zabrakło również zabaw z literkami:- Na jaką literę zaczyna się ...dziewczynki przyporządkowywały poszczególne obrazki. Cieszymy się z waszej solidnej pracy :)

 

(Aktualizacja, dn.27.05.2020r.)

Kochani; Dziś  będzie matematycznie - liczymy, ćwiczymy koncentrację uwagi z wykorzystaniem różnych gier i kart pracy; 

 

 (Aktualizacja, dn.28- 29.05.2020r.)

Ooo.... jak miło zobaczyć Blanusię, która z zapałem wykonuje wszystkie zadania: zna literki alfabetu, ćwiczy razem z bratem równowagę z woreczkami na głowie, które uszyły razem z mamusią; udziela się artystycznie, ale też odpoczywa na plaży i nad wodą, gdzie szuka złotej rybki. Blanusiu, życzymy Ci szczęścia i udanych połowów!

Gdy Blaka odpoczywa po pracy godne zastępstwo ma w Agatce, która nie zwalnia tempa - dziś rozwija  się kreatywnie - ma już swoją koleżankę z innego kontynentu, zaprzyjażniła się z Azjatką - ciekawe w co się będą bawić?

 

 (Aktualizacja, dn.01.06.2020r.)

Za nami kolejny aktywny weekend w domu Agatki i Basi - Oj... bardzo dużo się działo: były twórcze prace dzieci z różnych stron świata - tym razem powstał nam piękny Europejczyk. Dodatkowo  zajęcia z terapii ręki z połączeniem matematyki oraz ćwiczeniami nauki opowiadania. Cieszymy się dziewczynki, że do końca dajecie z siebie wszystko :)

 

 (Aktualizacja, dn.03.06.2020r.)

Dziś Agatka i Basia zapoznają się z zapisem małych literek oraz utrwalają dobrze już znane im cyferki. Slużą im do tego pięknie przygotowane pomoce, które sprawiają, że nauka jest przyjemna. Dziewczynki -  pilna praca; czym nas jeszcze zaskoczycie??? 

 

(Aktualizacja, dn.04.06.2020r.)

Słoneczko przygrzewa, a nasze pszczółki wykorzystują ten piękny czas na zabawę w poszukiwaczy malinek - piłeczek sylabowych. Jak widać starania nie poszły na marne - udało im się zebrać pełne koszyczki. Następnie dziewczynki odczytywały sylaby na piłeczkach, rzucały nimi w dal i porównywały, która sylaba potoczy się najdalej, a która najbliżej ;-) Zadania pięknie wykonane BRAWO!!!

 

(Aktualizacja, dn.10.06.2020r.)

Dziś ćwiczenia zdominowała królowa nauk - matematyka; Dziewczynki dzielnie wykonywały zadania - dopasowywały cienie, odnajdywały drugą połowę danych przedmiotów, utrwalały kolory, pary na  PUSIE I PALECIE.

 

(Aktualizacja, dn.22.06.2020r.)

Witajcie kochani; Dzisiaj niestety już ostatnie prace dziewczynek przed wakacjami :( ale bez obaw po odpoczynku wracamy ze zdwojoną siłą! Na zdjęciach możemy zobaczyć zabawy z kinezjologii edukacyjnej - rysowanie oburącz (wcale nie jest takie łatwe), szlaczki rysikiem i z kulką magnetyczną; ćwiczenia percepcji słuchowej i rozwijanie koncentracji - wskazywanie odtwarzanych dźwiękow w różnych sekwencjach oraz składanie wyrazów z dwóch prostych sylab. Dziewczynki nie zapomniały także o utrwalaniu literek "metodą klamerkową". Tym razem litery duże i małe różną czcionką pisane. ;-). Dziękujemy wam za solidną pracę w domu oraz wszystkie nadesłane zdjęcia.

 

WSZYSTKIM RODZICOM DZIĘKUJEMY ZA PRACĘ W DOMU ZE SWOIMI DZIEĆMI I UDOKUMENTOWANIE JEJ POPRZEZ PRZESŁANE ZDJĘCIA W TYM TRUDNYM DLA NAS WSZYSTKICH ROKU SZKOLNYM!

 

 

Pozdrawiamy serdecznie

Do zobaczenia po wakacjach; Pani Iza i Pani Dorotka :-)