W połowie grudnia starszaki z naszego przedszkola dowiedziały się jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, co zrobić, żeby poprawić widoczność pieszego po zmierzchu i na czym polega ostrożność w relacjach z osobą obcą, a wszystko za sprawą wizyty policjantów a Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, którzy przekazali te i inne ważne informacje o bezpieczeństwie.
Mundurowi wręczyli dzieciom odblaski, a także nie obyło się bez słodkiego poczęstunku.

Jednocześnie pogadanka była tematem nagrywanej, z czynnym udziałem przedszkolaków, audycji Eko-Ranek Polskiego Radia Katowice, która niebawem zostanie wyemitowana na antenie radia.

EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana raz w tygodniu, w niedzielę o godz. 10.10, którą przygotowuje Gabriela Kaczyńska wraz z małą reporterką Mają.