Witam Was bardzo serdecznie . Zaczynamy następny tydzień pracy.

Będzie to tydzień wyjątkowy . Porozmawiamy o rodzinie .

Rodzina – to ludzie związani z Wami miłością , na których można polegać .

Każda rodzina jest inna i niepowtarzalna.

Posłuchajmy piosenki o rodzinie . KLIKNIJ LINK

MOJA WESOŁA RODZINKA - PIOSENKA

Rodzina to ……( dzieci wymieniają członków rodziny)

Najweselej jest wtedy gdy rodzina spędza razem czas .

Zapraszam do wspólnej zabawy. Zaproście mamę , tatę , brata …….

Zabawy ruchowe wg. Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbone.

 

  • ZABAWY RAZEM (współdziałanie)

1.Rolowanie na nogach dorosłego

Dorosły siedzi na podłodze z wyprostowanymi nogami. Dziecko leży brzuchem na udach dorosłego (w poprzek jego nóg). Dorosły kilkakrotnie delikatnie przetacza dziecko w kierunku stóp i z powrotem.

2.Wycieczka

Dorosły stoi przed leżącym przed  na podłodze dzieckiem. Dziecko leży na plecach, z ramionami wyciągniętymi za głowę. Dorosły, przytrzymując dziecko za nogi na wysokości kostek, lekko przeciąga je w różnych kierunkach.

3.Podróże na kocu

Dorosły trzyma za brzeg koca. Dziecko siedzi lub leży (na plecach, na brzuchu) na kocu. Dorosły ciągnie koc.

4.Mumia

Dorosły trzyma za jeden brzeg koca. Dziecko leży ukosem na kocu (głowa w jednym rogu koca). Dorosły zawija dziecko tak, by widać było tylko jego głowę i ciągnie je za wolny koniec koca.

5.Hipoterapia

Dorosły wykonuje klęk podparty. Dziecko leży brzuchem na plecach dorosłego, mocno obejmując rodzica rękami i nogami. Kołysanie się z dzieckiem na boki, poruszanie się w przód i w tył. Chodzenie po pomieszczeniu na czworakach.

6.Huśtawka

Co najmniej dwie osoby leżą obok leżącego na podłodze (na plecach) dziecka. Jeden dorosły trzyma dziecko za ręce, drugi za nogi i w ten sposób lekko unoszą dziecko nad podłogą oraz kołyszą je na boki.

7 .Mały samolot

Dorosły leży na plecach na podłodze, z nogami ugiętymi w kolanach. Dziecko leży brzuchem na podudziach dorosłego i trzyma go za ręce. Dorosły, trzymając dziecko za ręce ruchem nóg unosi je w górę i lekko kołysze.

8.Piłowanie drewna

Dorosły siedzi w rozkroku, zwrócony przodem do dziecka, trzymając je za dłonie. Dziecko siedzi w rozkroku zwrócone przodem do dorosłego, trzymając go za dłonie, nogi dziecka znajdują się pod nogami dorosłego. Dorosły i dziecko na przemian kładą się na plecach na podłodze, cały czas trzymając się za ręce.

9.Przyklejeni

Dorosły siedzi na podłodze w lekkim rozkroku, odwrócony plecami do dziecka. Dziecko siedzi tak jak dorosły, opierając się o niego plecami. Dziecko porusza się w siadzie w dowolnym kierunku, a dorosły - "przyklejony" plecami do pleców dziecka - podąża za nim. Potem następuje zmiana ról. Pomiędzy plecy ćwiczących można włożyć poduszkę lub pluszową zabawkę.

Ø ZABAWY „PRZECIWKO” (oporowanie)

1.Odklejanie

Dorosły klęczy obok leżącego na podłodze dziecka. Dziecko leży na plecach na podłodze, całym ciałem przywiera ("przykleja się") do podłoża. Dorosły próbuje podnieść ("odkleić" od podłogi) kolejne części ciała dziecka. Potem następuje zmiana ról.

2.Paczka

Dorosły klęczy naprzeciwko dziecka. Dziecko siedzi skulone na podłodze, mocno ściska ręce i nogi, układem ciała przypominając nawiązaną paczkę.

3.Klatka

Dorosły siedzi na podłodze w rozkroku i obejmuje dziecko rękoma oraz nogami- tworzy "klatkę". Dziecko siedzi w rozkroku odwrócone plecami do dorosłego. Dziecko próbuje uwolnić się z ucisku (wydostać się z "klatki").

4.Przepychanki

Dorosły siedzi na podłodze w rozkroku, tyłem do dziecka. Dziecko siedzi w rozkroku na podłodze, tyłem do rodzica. Dorosły i dziecko próbują przepchnąć się nawzajem w przeciwną stronę.

Ø ZABAWY RELAKSACYJNE

1.Masażyk w parach:,, IDZIE PAJĄK " KLIKNIJ LINK

IDZIE PAJĄK -MASAŻYK

2. Masażyk w parach: ,, KOCHANA BABCIU"

"KOCHANA BABCIU'' - MASAŻYK

3.Fotelik

Dorosły siedzi na podłodze z nogami wyprostowanymi, obejmując rękoma siedząc przed nim dziecko. Dziecko siedzi na udach i podudziach dorosłego, odwrócone do niego plecami.

Kołysanie dziecka na boki, poruszanie się z nim, wprzód w tył. Zabawie może towarzyszyć muzyka. KLIKNIJ LINK

 

MUZYKA RELAKSACYJNA - KOŁYSANKA

 

ZADANIE DLA 6-LATKÓW

Karta pracy nr 4 str.10

 

ZADANIE DLA 5-LATKÓW

Karta pracy nr 4 str. 11

 

ZADANIE DLA WSZYSTKICH

 Rysujemy , malujemy SWOJĄ RODZINĘ .

 

POWODZENIA !