Witajcie drogie dzieci i drodzy Rodzice!!

Dzisiaj zapraszam was do kolejnej zabawy związanej ze Świętami Wielkanocnymi. Na poczatek zobaczcie zdjęcie i posłuchajcie wiersza; "Na wielkanocnym stole"

https://www.bing.com/videos/search?q=wielkanocny+koszyczek+piosenka&docid=607986198454209667&mid=B48F9F13BDBC4DAA6F2EB48F9F13BDBC4DAA6F2E&view=detail&FORM=VIRE

"Stoją na stole baby lukrowane, a między nimi cukrowy baranek, pobekuje cicho, stuka kopytakami, 

bo chciałby dosięgnąć miski z pisankami. Ale dwa kurczaki tej miski pilnują, na baranka grożnie oba popiskują.

Więc mały baranek w inną stronę zmierza, kilka listków rzeżuchy uskubał z talerza.

Bazie srebrne są jak deszczyk, niech słoneczny was powieta wielkanocny ranek,

Wkrótce święta wielkanocne, my się już cieszymy

Wesołego Alleluja wszystkim dziś życzymy.

Zachęcam was do narysowania kolorowych pisanek w różnych, wybranych przez was kolorach-tych kolorów moze być 3 lub 4- pisanki mają być narysowane i pokolorowane w dowolnym miejscu na kartce. Następnie proszę je ze sobą połaczyć - każdy kolor ze sobą- nawlekamy je na niteczkę( linie). A teraz zapraszam do wspólnej zabawy z jajkami:)

Przenoszenie jajek

Przygotujcie plastikowe łyżki (lub zwykłe) i ugotowane jajka. Zabawa polega na przeniesieniu jajka z jednego miejsca, do wyznaczonej mety. Najlepiej oczywiście na podwórku, ale jak się nie da, to można w domu. Jeśli dzieci lubią rywalizację, może być to wyścig lub na czas. Ale oczywiście tylko starsze dzieci. Urozmaiceniem może być slalom lub tor przeszkód lub przenoszenie jajek z zamkniętymi oczami. Wtedy zabawa przebiega w parach. Jedna osoba kieruje osobą, która ma zawiązane oczy. Potem zmiana.

kolejna zabawa to: