Witamy,
nasza propozycja zajęć na dziś: rozwijanie umiejętności matematycznych.

Do wykonania zadań potrzebujemy pisanek. Proponujemy użyć do ich namalowania ZIEMNIAKÓW:) Przekrawamy ziemniaki na połowę, każdą z nich malujemy w innym kolorze, a następnie odbijamy na kartce! Można sprawić dziecku radość i dla urozmaicenia wykroić różne wzorki(zdjęcia podglądowe w załącznikach)
-potrzebujemy 4 wzory pisanek (czyli wystarczą dwa, duże ziemniaki) w czterech różnych kolorach (odbijamy na kartce np. 5 zielonych, 5 czerwonych, 5 fioletowych i 5 niebieskich-dziecko niech samo wybierze kolory).


Kiedy odbite na kartkach pisanki wyschną, należy je wyciąć (jeżeli dziecko chce, to zachęcamy żeby podjęło próbę wycinania nożyczkami razem z Rodzicem)!


Przyda nam się jeszcze koszyczek lub miska.

 

Wszystko przygotowane-zaczynamy!


Wykonanie ćwiczenia umili dzieciom rymowanka:

 

'Kolorowe pisanki mamy
do koszyczka je wkładamy.
Wielkanoc, Wielkanoc jest tuż, tuż
zieloną pisankę do koszyczka włóż'

 

1.zmieniamy kolor (np. 'czerwoną pisanką do koszyczka włóż' itd.) Gdy rymowanka się skończy, zapytajmy dziecko: Jakiego koloru pisankę trzeba włożyć do koszyczka?

 

2.następnie dodajemy konkretną ilość pisanek np. 'dwie różowe pisanki do koszyczka włóż' lub 'trzy fioletowe pisanki do koszyczka włóż' itd. (LICZMY DO 5) Zadajemy pytanie: Ile pisanek trzeba włożyć do koszyczka? A w jakim kolorze ? Gdy dziecko wkłada pisanki do koszyczka, liczy każdą po kolei. W drugim etapie: dziecko samodzielnie umieszcza pisanki w koszyczku. Następnie wyjmujemy je i wspólnie licząc sprawdzamy, czy dobrze wykonało zadanie.

 

*NADAL ZACHĘCAMY DO WYKONANIA PRACY PLASTYCZNEJ Z POPRZEDNIEGO DNIA :) NA ZDJĘCIA CZEKAMY DO PIĄTKU (10.04.2020)

 

 

UDANEJ ZABAWY !