Witajcie drogie dzieci!!

Na początku zapraszam was do zabawy ruchowo-naśladowczej, w której mama lub tata będą wam czytać wierszyk a wy możecie rysować w powietrzu i powtarzać słowa: pisaneczki, kropeczki, gwiazdeczki,kotek, koszyk, jajka malowane. A oto wierszyk:

Leżą w koszyczku piękne pisaneczki(dzieci rysują kształt dużego jajka), kolorowe, malowane, ładnie układane( dzieci naśladują malowanie jajka pędzelkiem). Pierwsza ma kropeczki( dzieci rysują kropeczki), druga gwiazdki złote( dzieci rysują gwiazdeczki), a na trzeciej siedzi malowany kotek.(dzieci rysują kotka). W ten wielkanocny ranek, wielkanocny ranek, poukładam w koszu( dzieci rysują kosz), śliczne jajka malowane( dzieci rysuja kształt dużego i małego jajka), kolorowe pisanki. Posłuchajcie piosenki o koszyczku wielkanocnym:

https://www.bing.com/videos/search?q=wielkanocny+koszyczek+piosenka&docid=607986198454209667&mid=B48F9F13BDBC4DAA6F2EB48F9F13BDBC4DAA6F2E&view=detail&FORM=VIRE

A teraz proszę abyście wspólnie z Rodzicami spróbowali taki wielkanocny koszyczek stworzyć, pomoze wam przy tym krótki wierszyk: 

"W małym koszyczku dużo jedzenia, które niesiemy do poświęcenia: chleb i wędlinakilka pisanek oraz cukrowy baranek. Drozdżowa babka, sól i ser biały i już jest pełny koszyczeka mały.." Zachęcam wszystkich do wspólnej zabawy i zamieszczania na naszej stronie Facebookowej prac dzieci. A Rodziców dzieci, które nie posiadają  konta na portalu społecznościowym zapraszam do zamieszczania prac dzieci na naszym mailu grupowym, który powstał właśnie dla Państwa: mlodszaki2020@gmail.com

Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkich:) iżyczę zdrówka:)