Dzień dobry!! Witam wszystkich bardzo serdecznie:)
Zapraszam Was w tym tygodniu do wspólnego poznawania etapów powstawnia książek- produkcji papieru, będziemy rozpoznawali waszych bohaterów ulubionych bajek, a także dowiemy się co to za miejsce o nazwie: księgarnia i biblioteka. Dzisiaj drogie dzieci temat naszego zajęci to:
"Nasze ulubione książeczki"
Główne cele to:
- kształtowanie u dziecka śmiałości i odwagi poprzez prezentowanie swojej ulubionej książeczki,
- a także kształtowanie umiejętności wypowiadania się na temat ulubionych książeczek- układanie prostych zdań.
Zapraszam was do wysłuchania wiersza pt
" Moje książeczki" I. Salach
"Moje książki kolorowe, stoją rowno na półeczce.
Myję ręce i oglądam kartkę po karteczce.
Czasem książki czyta mama, bo ja nie potrafię sama.
Zksiążek wiele sie dowiecie, o szerokim, pięknym świecie.
O roślinach, o zwierzętach, o dalekich krajach też.
Wszystko w książce jest zamknięte, a więc ją do ręki bierz!"- Przeprowadzamy z dzieckiem krótka rozmowę na temat przeczytanego wiersza:
Jaki dzisiaj bedzie temat? Dlaczego dobrze jest mieć książeczki w domu i czytać je codziennie? Co trzeba najpierw zrobić zanim weżniemy do ręki książkę?
Należy zwrócić uwagę dzieci na prawidłowe obchodzenie się z książką- nie wolno jej poplamić, ani zaginać rogów, należy delikatnie odwracać kartki, by ich nie podrzeć oraz odkładać książki na swoje miejsce.
Czy znacie bajki pt. Jaś i Małgosia? Kopciuszek? Kot w butach? Orybaku i złotej rybce? Czerwony kapturek? Śpiąca królewna?- opowiedzcie krótko o wybranej bajce.
Zachęcam teraz do opowiadania dzieci o swojej ulubionej książeczce i bohaterach, w niej występujących.
Zabawa ruchowa:
Zachęcamy dziecko do wykonywania przysiadów i skłonów, jak gdyby dzieci sięgały po książeczki i układały je na półce, która jest przed dzieckiem i powyżej niego.
Na zakończenie proponuję zobaczyć film z cyklu: 'Moja książeczka"
https://www.youtube.com/watch?v=jc-OfE8YI_4
Życzę wszystkim udanej zabawy i przypominam o propozycji kontaktów przez naszego grupowego maila: mlodszaki2020@gmail.com lub telefonicznie czy sms na mój nr tel 694 593 779
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie:)