"POĆWICZ ZE MNĄ MAMO I TATO"-przykładowe zabawy wg metody Weroniki Sherbone.

DRODZY RODZICE!

Chcemy państwu zaproponować Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbone jako sposobu stymulowania rozwoju dziecka. W czasie takich ćwiczeń czerpiemy dużo radości ze wspólnej zabawy ruchowej.

ĆWICZENIA OPARTE NA RELACJI "Z":

1. FOTELIK - dorosły siedzi w rozkroku na podłodze, obejmując rękoma siedzące przed nim dziecko.Kołysanie się wspólnie z dzieckiem na boki oraz w przód i w tył.

2. GWIAZDA - rodzic kładzie się na podłodze z szeroko rozłożonymi nogami i rękoma, tworząc swym ciałem gwiazdę. Dziecko wykonuje skoki przez kończyny rodzica. Zamieniamy się rolami.

3. WYCIECZKA - dziecko leży na plecach z rękoma wyprostowanymi za głową.Dorosły trzyma dziecka za nadgarstki i lekko ciągnie je po podłodze. Można też ciągnąć dziecko trzymając je za kostki u nóg.

ĆWICZENIA OPARTE NA RELACJI "PRZECIWKO":

1. PRZEPYCHANKA - rodzic i dziecko siedzą na podłodze oparci o siebie plecami. Dziecko próbuje przepchnąć rodzica. Następnie w siadzie dotykamy się stopami i przepychamy się.

2. TURLANIE - rodzic leży na podłodze, ręce złączone nad głową. Dziecko turla rodzica pchając go do przodu za biodra. Można pomagać dziecku ale tak , aby nie było tego świadome. Zamieniamy się rolami.

3. PACZKA - dziecko siedzi skulone, mocno " zamknięte w sobie", rodzic próbuje je rozpakować czyli prostuje ręce, nogi. Zamieniamy się rolami.

ĆWICZENIA OPARTE NA RELACJI "RAZEM"

1. PROWADZENIE ŚLEPCA - rodzic zamyka oczy, a dziecko prowadzi go po pokoju. Zmiana ról.

2. HUŚTAWKA - rodzic i dziecko stoją na przeciwko siebie, chwytają się za ręce i wykonują na przemian przysiady.

3. HIPOTERAPIA - rodzic w pozycji na czworaka chodzi po pokoju z dzieckiem na plecach. W wolnym czasie zapraszamy do zabaw ruchowych przy muzyce.

https://www.youtube.com/watch?v=4tZK3mNaOJE

Udanej zabawy życzymy :)