Drodzy Rodzice,
w trosce o dobro dzieci i nie przeciążanie ich wieloma zadaniami informujemy: zajęcia dla naszej grupy będą zamieszczane codziennie, jednak będą to dwie aktywności. Przypominamy, że ich wykonywanie jest CAŁKOWICIE DOBROWOLNE.
Zachęcamy do wspólnych zabaw rodzinnych, wieczornego czytania książeczek, rozmów z dziećmi (wzbogacanie zasobu słownictwa i wiedzy o otaczającym świecie) i przede wszystkim nauki samodzielności (często ze względu na pośpiech dzieci są wyręczane). Proponujemy: zachęcać dziecko do utrzymywania porządku w swoim pokoju lub kąciku, wspólnie przygotowywać proste posiłki, pozwolić pomóc dziecku w nakrywaniu do stołu oraz wykonywać w swoim tempie czynności związane z ubieraniem się (trening czyni mistrza;)


Dziękujemy za współpracę
kontakt: maluszki2020.p1@gmail.com

 

1. „Głosy zwierząt” – zagadki słuchowe. Dziecko słucha odgłosów zwierząt i jego zadaniem jest rozpoznanie, co to za zwierzę. Dodatkowo można naśladować sposób poruszania się wskazanego zwierzęcia. Do wyboru dwa warianty : odgłosy w załączniku (AUDIO) lub odgadywanie odgłosów+film, link poniżej:

 

https://www.youtube.com/watch?v=hO2a3KUBuzE

 

2. „Kurczak” – praca plastyczna: Rodzic pomaga odrysować dłoń dziecku, a następnie dziecko dorysowuje i koloruje kurę. Na końcu można przykleić trawkę przygotowaną w minionym tygodniu (podgląd w załączniku).

 

UDANEJ ZABAWY!