Dzień dobry drogie dzieci i drodzy Rodzice!!

Zapraszam was dzisiaj do zapoznania się z nowym tematem. Będziemy wspólnie uświadamiali sobie jak ważne jest dla nas wszystkich najblizsze otoczenie- czyli nasze środowisko, w którym przebywamy i żyjemy na codzień. Będę również zachęć was do dbania o nie i nauczymy się wspólniie czego nie należy robić, żeby czuć się dobrze w naszym najblizszym środowisku, które nas otacza.

Na poczatek posłuchajcie: https://www.youtube.com/watch?v=0WS8vo0iD2k

Opowiedzcie co zapamiętaliście z tego filmu?

Co to jest przyroda?? 

Przyroda jako całość składa się z ogromnej liczby wzajemnie powiązanych elementów, stanowiących swoisty system, który ukształtował się w czasie trwającego miliony lat życia na Ziemi. Zasadniczymi składnikami tego systemu są wszystkie organizmy żywe, nie wyłączając człowieka, oraz ich nieożywione  środowisko - woda, gleba, powietrze. 

Posłuchajcie na początek wiersza: "Co to jest przyroda?" Danuty Gellnerowej

To drzewo i kwiaty, liście i woda, motyl nad łaką, biała stokrotka. 

Przyroda jest wokół, wszędzie ją spotkasz! Ptak rozśpiewany, grające świerszcze..powiedzcie proszę, co jeszcze, co jeszcze?

Kochaj przyrodę! Omijaj w lesie sadzonki młode! - szanuj przyrodę!! Kochaj przyrodę- kwiatom w doniczkach, nie żałuj wody! Dbaj o trawniki!

Niech koło domu będzie wesoło, będzie zielono!"

Zapraszam was do narysowania obrazka do tego wiersza, który będzie zawiarać wybrany temat, zawarty w wierszu, można pobrać również taki obrazek do pokolorowania:

A teraz zapraszam was do zabawy ruchowej: dziecko maszeruje a rodzic wypowiada zdania, zawierające prawdziwe informacje i niezgodne z prawdą. Gdy informacje są prawdziwe, dzieci klaszczą, robia przysiad, np. W lesie mozemy zostawiac papierki, butelki, opakowania po sokach; W lesie zachowujemy sie cicho, nie łamiemy gałęzi z drzew,; W lesie nie zrywamy liści z drzew oraz innych roślin; Gdy jestesmy nad rzeką nie wrzucamy butelek ani papierków do wody; Papierki i butelki po sokach wrzucamy do kosza na śmieci. A gdy informacje są nieprawdziwe dziecko moze wykonać podskoki.

UDANEJ ZABAWY!!