Pliki do pobrania

ZABAWA DINOZAUR

Dzień dobry,
zapraszamy do nauki i zabawy:


1)Księgarnia- wyjaśniamy dziecku: to takie miejsce, w którym jest mnóstwo różnych książek dla dorosłych i dzieci. Tutaj kupujemy książki i od tego momentu są naszą własnością.
Zadajemy Maluszkowi pytanie: Czym różni się biblioteka od księgarni ?


w bibliotece: wypożyczamy książki, czyli musimy je oddać;
w księgarni: kupujemy książeczki i zostają już z nami.

 

2) Jesteśmy w księgarni-zabawa matematyczna.


Do jej przeprowadzenia niezbędne będą: książeczki, kilka fasolek (6 sztuk), misie (6) i jeden stolik (będzie księgarnią).


Przebieg: Na stoliku dziecko układa książeczki (niech dokona podziału na duże i małe). Dajemy dziecku fasolki i tłumaczymy, że za jedną fasolkę może w naszej zabawie kupić jedną książeczkę.
Na początek sprzedawcą będzie Rodzic. Dziecko głośno przelicza, ile ma fasolek. Każdą kupioną książkę kładzie przed misiem (jeden miś, czyta jedną książeczkę). Dziecko ponownie przelicza na głos ilość fasolek. Zabawa toczy się, aż dziecku nie zostanie żadna fasolka. Na koniec maluszek liczy, ile udało mu się kupić książeczek i jakie: ile małych, ile dużych; ile maskotek dostało książkę. Zachęcamy do zamiany ról-Rodzic zostaje kupującym.

 

*Dinozaury-zabawa muzyczno-ruchowa. Wszystkie dzieci wiedzą, że w książkach mieszkają różni bohaterowie! Czytając książeczki możemy spotkać również dinozaury, prawda? Mamy ulubioną zabawę o dinozaurach, pamiętamy ją jeszcze ? (utwór w załączniku) Przebieg: Ilustrujemy treść piosenki ruchem i wykonujemy polecenia; w czasie muzyki-dzieci dowolnie tańczą.

UDANEJ ZABAWY!