Pliki do pobrania

GODŁO POLSKI

Witamy serdecznie,

dzisiaj dzieci poznają kolejny symbol narodowy, którym jest godło.

 

1)„ Znak” (autor: M. Łaszczuk)- wysłychanie wiersza:

Czy ty wiesz, jaki to znak:

w czerwonym polu biały ptak?

Wiem -odpowiedział Jędrek mały.

To jest znak Polski:Orzeł Biały.

 

Wyjaśniamy dzieciom co to jest stymbol narodowy-jest to znak Polski, którym jest orzeł biały (przypominamy, że symbolem jest również flaga Polski, o której rozmawialiśmy wczoraj-niech Maluszek przypomni sobie jakie ma barwy). W załączniku znajduje się ilustracja godła Polski. Dzieci opisują, co na nim widzą (zwracamy uwagę na kolory: biały orzeł na czerwonym tle). Poznają nazwę ptaka znajdującego się na godle-orła białego.

 

2. „Białe orły”-zabawa ruchowa. Dzieci biegają przy skocznej muzyce, naśladując lot orła (ręce rozłożone w bok, poruszają nimi jak skrzydłami). Gdy muzyka ucichnie, na hasło: Orły lądują-Maluszki kucają w wyznaczonym miejscu. Powtarzamy zabawę kilkukrotnie.

 

*Drodzy Rodzice! Zachęcamy do przesłania zdjęć jak Maluszki pracują w domu (adres e-mail: maluszki2020.p1@gmail.com) Dziękujemy za nadesłane już zdjęcia! Bardzo cieszymy się, że nasze pracowite przedszkolaki wykonują zadania, ale i rozwijają sprawność ruchową szalejąc w swoich ogrodach! W poniedziałek zamieścimy galerię zdjęć. 

 

MIŁEGO WEEKENDU!