Drogie dzieci!

Przedstawiamy Wam dwie pracowite pszczółki – Agatkę i Basię, które dzielnie wykonują wszystkie ćwiczenia w domku, a do tego  przy tym nieźle się bawią! Sami zobaczcie jakie mają wspaniałe pomysły: wykonują eksperymenty z wodą, trenują małe rączki i paluszki, doskonalą zdolność chwytu i całego ciała,a przy okazji pomagają mamusi w pracach domowych. Dlatego są zdrowe i uśmiechnięte.  Brawo dziewczynki – cudnie pracujecie!          

 Czy chcecie być tacy silni i zdrowi jak wasze koleżanki? Chyba nie trzeba was więcej zachęcać sami popatrzcie na te zdjęcia:

 

(Aktualizacja, dn. 27.04.2020 r): Witajcie kochani!  

Rozpoczął się nowy tydzień a tu taka miła niespodzianka; Znacie już Agatkę i Basię  - to prawdziwe fanki różnych wyzwań i zabaw ruchowych. Skakanie nad przeszkodami, przeciąganie liny, ćwiczenia na materacu,masażyki, skoki na piłce, zabawy równoważne - to dla nich przysłowiowa "bułka z masłem". Dziewczynki TAK TRZYMAĆ!

A po ciężkiej pracy zasłużona nagroda - kotleciki a' la Agatka mmm.............. pychotka!

 

(Aktualizacja, dn. 28.04.2020 r.): 

Dzisiaj Agatka i Basia bardzo ciężko pracują - uczą się literek i liczb; robią szlaczki na piasku, układają różne wzorki z kamieni fluorescencyjnych - ćwiczą motorykę małą; Dziewczynki świetnie wam idzie! BRAWO!!!

 

 (Aktualizacja, dn. 8.05.2020r.)

Dziewczynki - Agatka i Basia nie zwalniają; pracują "pełną parą"; dziś sensomotoryka w całej okazałości; jak widać pomysłów im nie brakuje; JESTEŚCIE WSANIAŁE!!!

 

(Aktualizacja, dn.11.05.2020r)

Dziś zajęcia sensoryczne w kuchni Agatki ; na zdjęciach widzimy kolorowy deszcz - farbowanie wody przez pianę oraz jedno zdjęcie figurek z masy solnej dokończone mazakami ;-); Efekt pracy końcowej zachwycający; PIĘKNA PRACA!

 

( Aktualizacja, dn. 12.05.2020r.)

Dziś rozwijamy zmysł smaku. Dziewczyny odgadywały z zawiązanymi oczami produkty i opisywały ich smak. Oczywiście nie obyło się bez cytryny ;-) wrrrr......troszkę kwaśno

 

(Aktualizacja, dn.15 - 16.05.2020r.)

Dziś ćwiczymy dotyk i czucie głębokie poprzez zabawy z obrysem własnego ciała :)  Rozwijamy świat zmysłów: węchu - materiały sypkie oraz aromaty w olejkach;-) Poznajemy i odgadujemy zapachy. Dodatkowo zabawy słuchowe memorami ( samodzielnie zrobionymi) w rozpoznawanie dźwięków.  Dziewczynki ciągle zaskakują świetną pracą.

 

(Aktualizacja, dn. 18.05.2020r.)

Dzisiaj eksperymentujemy z masą aksamitną oraz tworzymy wir w szklance wody ; super zabawa!

 

 

(Aktualizacja, dn.20.05.2020r.)

DIŚ PREZENTUJEMY WAM CIEKAWE ZAJĘCIA Z TERAPII RĘKI:

- MALOWANIE NA WORECZKU- ĆWICZENIE PRECYZJI- STYMULACJA DOTYKOWA I WZROKOWA- MIESZANIE BARW ;-)

 

A na późne popołudnie - podwieczorkowa dokładka zabaw....Dzień pracowity, ale dobrze wykorzystany!

 

(Aktualizacja, dn.21.05.2020r.)

W dniu dzisiejszym eksperymentujemy z kostkami lodu - uwalniamy zamrożone zabawki (Psi Patrol i inne postacie z lodu). Obserwujemy zachowanie lodu pod wpływem posypywania solą i polewnia ciepłą wodą - wspaniała zabawa na pobudzenie zmysłu dotyku  - polecamy!

 

(Aktualizacja, dn.25.05.2020r.)

Eksperymentujemy, obserwujemy, doświadczamy - pracowity wekend w domu Agatki - pojawiła się  chmurka w słoiku, zamyknięte jajko w butelce , wulkan z cytryny, kolorowy wulkan w szklankach wody.

 

(Aktualizacja, dn.25.05.2020r.)

Dziś Agatka z Basią podpowiadają wam w jaki sposób można się świetnie bawić i stymulować:

Eksperymenty - ciąg dalszy:bańka w bańce, bańki na stole i w całej kuchni ;-);

Efekt mieszania barw - do wazonu z niebieską wodą włożona została szklanka z żółtą wodą. Pokrywająca część była zielona - Zachwycające!

Szklanka została odwrócona do góry dnem i przykryta kartką papieru woda w szklance; - Takiie czary - mary..........

Połączone zostały dwie szklanki z wodą niebieską i żółtą- szklanki się złączyły a woda zabarwiła się na zielono; 

Gaszenie świeczki bez dmuchania  ...yyyyyyyyyyyyyyyy Czy to możliwe???

 

(Aktualizacja, dn.29.05.2020r.)

Wytrwały pracuś przedstawia nam dzisiaj malowanie na mleku z wykorzystaniem patyczka oraz płynu do mycia naczyń - zobaczcie jak pięknie rozchodzą się kolory. Drugi eksperyment to tańczący olej, który został zmodyfikowany na potrzeby wulkanu - uważamy, że to też świetny pomysł taka radosna twórczość; Brawo !

 

(Aktualizacja, dn.05.06.2020r.)

Dzisiaj prezentujemy wam ćwiczenia z balonikiem wykorzystanym na różne sposoby (nawet z paletką do badmintona!) oraz zabawy z folią bąbelkową - stymulujemy zmysł dotyku stopami - na palcach, piętach, oraz rękami (po wyznaczonych polach, które super strzelają). Taka dawka mocnych wrażeń zagościła na dobre w domu u Agatki i Basi.

 

(Aktualizacja, dn.08.06.2020r.)

Nauka jest fajna! zwłaszcza z balonem, który sam potrafi się nadmuchać i ćwiczeń sprawnych rączek i paluszków, które manipulują i przeliczają kolorowe pomponiki i piłeczki.

 

(Aktualizacja, dn.09.06.2020r.) 

" Mamo jestem naleśnikiem! " - dla wszystkich, którzy jeszcze nie poznali tej zabawy dzisiaj prezentujemy fotorelację w wykonaniu Basi i Agatki – koniecznie zróbcie to szybko. I pamiętajcie... wyśmienita zabawa gwarantowana!

 

 (Aktualizacja, dn.10.06.2020r.) 

Sprawne rączki i paluszki ćwiczą dziś zapinanie i odpinanie zamków, suwaków, kłódek, smyczy, kilka zabaw z klamerkami i dopasowywaniem kluczy. Fantasycznie!