POZNAJEMY INSTRUMENTY

Dzisiaj zapraszamy dzieci do poznania różnych instrumentów oraz ich dźwięków. Zapraszamy do obejrzenia razem z dzieckiem filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=MadTiSUv4Jo

MUZYKUJEMY

Zabawa w muzykę to świetny pomysł na spędzenie wspólnie czasu, a także na pokazanie dziecku, że nie trzeba być profesjonalistą ani muzykiem, żeby TWORZYĆ dźwięki, z których przecież składa się cały świat. Mowa, śpiew, ćwierkanie ptaków, ryk dzikich zwierząt, to przecież są dźwięki, dźwięki życia. Muzycy mówią, że CISZA również jest dźwiękiem. Pobawmy się więc w magiczną orkiestrę, tworząc samemu instrumenty, na których potem skomponujemy naszą własną RODZINNĄ symfonię…

ROBIMY INSTRUMENTY BĘBENEK czyli instrument perkusyjny - wystarczy wziąć np. puste wiaderko plastikowe , kubeczki po jogurcie. naciągnąć na nie folię spożywczą , folię aluminiową , papier do pieczenia i czymś związać np. gumką recepturką. Każdy z bębenków będzie wytwarzał inne dźwięki.

MARAKASY - do butelki plastikowej lub innego zamykanego pojemnika wsypujemy coś suchego: kasza,ryż, ziele angielskie, fasola. Wykonując kilka marakasów i używając do każdego innego "wkładu" możemy uzyskać różne dźwięki o różnych wysokościach.

KASTANIETY Dwie drewniane łyżki związujemy gumką na wysokości rękojeści. Gramy uderzając o kolano lub wnętrze dłoni.

TALERZE - dwie pokrywki i już. Domową orkiestrę zapraszamy do koncertowania:)

https://www.youtube.com/watch?v=BcuRcSuExTI&list=TLPQMTAwNTIwMjBHfimahhFeDg&index=2

https://www.youtube.com/watch?v=QT-2bnINDx4

https://www.youtube.com/watch?v=wYSzeb6jrTM

Domową orkiestrę zapraszamy do koncertowania

 

 

ŻYCZYMY UDANEJ ZABAWY W MUZYKOWANIE I ZAPRASZAMY ZNOWU JUTRO:)- PRZESYŁAJCIE ZDJĘCIA :)