Dzień dobry,
dzisiaj poznamy kilka instrumentów muzycznych.


Zanim rozpoczniemy naukę, zachęcamy do utrwalenia powitanki, której uczyliśmy się wczoraj Hej, ho! Dzień dobry, jak się dzisiaj masz ?..


1)'Instrumenty'- rozmowa z dzieckiem na podstawie ilustracji przedstawiających instrumenty, takie jak: tamburyn, marakasy, dzwonki (cymbałki), bębenek, trójkąt i janczary. Omawiamy wygląd instrumentów i słuchamy ich brzmienia (pliki w załącznikach).


2)'Instrumenty przedszkolaka'-zadaniem Maluszka jest pokolorowanie instrumentów z karty pracy (materiał ze strony bliżejprzedszkola.pl). Jeżeli ktoś nie posiada drukarki-zachęcamy do narysowania wspólnie z dzieckiem jednego wybranego instrumentu.


Na zakończenie wymawiamy nazwę danego instrumentu, a zadaniem dziecka jest wskazanie właściwego na karcie pracy. Trudniejsze zadanie: dziecko może wysłuchać brzmienia danego instrumentu, a następnie wskazać właściwy na karcie pracy.

 

*Dla pracusiów: w załącznikach znajduje się plik, w którym jest wiele zdjęć instrumentów-może dziecko zna/rozpoznaje jakieś inne instrumenty ? Zapraszamy!


POWODZENIA I ZACHĘCAMY DO PRZESYŁANIA ZDJĘĆ NA GRUPOWEGO E-MAILA