Pliki do pobrania

WIELKANOCNY KOSZYCZEK

Dzień dobry!
Za oknem piękna pogoda, ale może ktoś ma ochotę na wesołą naukę i zabawę? Zapraszamy!


1.'Wielkanocny koszyczek'-swobodna rozmowa z dzieckiem na podstawie ilustracji (ilustracje znajdują się w załącznikach-pochodzą z materiałów blizejprzedszkola.pl) dotyczących zwyczajów Świąt Wielkanocnych(str.1-4). Rozmawiając o koszyczku, dajmy dziecku szansę wypowiedzieć się-może potrafi już nazwać przedstawione rzeczy(str.6-8)? Na zakończenie pokazujemy obrazek z pełnym koszyczkiem (str.5) i wymieniamy: baranek, a wtedy dziecko pokazuje, gdzie znajduje się w koszyczku, dalej: sól...itd.

 

W koszyczku Wielkanocnym nie może zabraknąć pisanek!


2. Praca plastyczna 'Wesoła pisanka'- zachęcamy dzieci we współpracy z Rodzicami do zrobienia kreatywnej pisanki. Technika jej wykonania jest dowolna: praca może być przestrzenna, namalowana farbami, zrobiona z plasteliny itd., a także wykonana z różnych materiałów, które są w domu. Po wykonaniu zadania prosimy wysłać zdjęcie podpisanej imieniem pracy na e-maila grupowego: maluszki2020.p1@gmail.com (DO PIĄTKU). Przypominamy, że jego wykonanie jest dobrowolne.
Z przesłanych zdjęć stworzymy galerię na naszej stronie, aby dzieci mogły pochwalić się swoimi pracami. Pozdrawiamy serdecznie i


ŻYCZYMY POWODZENIA!