Witajcie Przedszkolaki! Dzisiaj poznacie liczbę 10

 

  

1. Wysłuchaj wiersza pt."Kwiaty w ogrodzie"

Dziesięć kwiatów rośnie w ogrodzie

w donicach pięknych, nowych.

A nad kwiatami lata dziesięć 

motyli kolorowych.

Dziesięć kropelek deszczu spadło,

po jednej na każdy kwiatek.

- O jak przyjemnie i jak miło-

odezwał się mały bratek.

 

2. Odpowiedz na pytania

Ile kwiatów rośnie w ogrodzie?

Jakie są donice w których rosną kwiaty?

Ile motyli lata nad kwiatami?

Ile kropli deszczu spadło?

Po ile kropel spadło na każdy kwiatek?

 

3. Zobacz jak wygląda zapis graficzny liczby 10  /patrz plik karta z  liczbą10/ Powiedz z jakich cyfr zbudowana jest liczba 10. Policz motylki.

 

4. "Liczę zabawki"  -  wyszukaj w swoim pokoju 10 zabawek. Ułóż je w szeregu. Policz zabawki pamietając, aby zacząć liczenie od strony lewej do prawej. A teraz policz wspak. Zabaw się z rodzicem i sprawdź swoją spostrzegawczość. Zamknij oczy, rodzic zabierze dwie zabawki z szeregu a ty odgadniesz, których zabawek brakuje. Ciekawa jestem czy uda ci się z trzema.

 

5. ''Nauka pisania liczby 10''. Zobacz jak piszemy liczbę 10, zwróć uwagę na kierunek pisania /patrz plik liczba 10 do wydruku; jeśli rodzic nie posiada drukarki rysuje na kartce A4 liczbę 10/. Wykonaj zadanie: wystepluj liczbę 10 po śladzie paluszkiem zamoczonym w farbie pamietając o kierunku pisania. Zachowaj wykonaną pracę, abyś mógł się nią pochwalić, kiedy znów będziemy razem w przedszkolu.

 

6. "Lot na księżyc"/patrz plik piosenka Lot na księżyc/. Wysłuchaj piosenki i zaproś rodzica do zabawy. Słuchając ponownie piosenkę na początku utworu maszeruj w miejscu.Gdy usłyszysz słowo: odliczanie- kucasz. Słuchając dalszej części piosenki, naśladuj to co słyszysz, oraz odliczaj razem z dorosłym. Gdy rakieta "startuje" - podskakuj jak najwyżej, krzycząc głośno: Start!

 

7. Wykonaj karty pracy w podręczniku: starszaki str. 46-47, średniaki str.36-37

 

Życzę Wam udanej i wesołej zabawy